Katalog producenta
Platformy pionowe oraz schodowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych znajdują zastosowanie w  budynkach mieszkalnych, usługowych i przestrzeni publicznej. Parametry techniczne, w zależności od rodzaju napędu (elektryczne, hydrauliczne) i gabarytów pozwalają na elastyczne projektowanie w niewielkich przestrzeniach jak np. dusza klatki schodowej. Należy jednak zauważyć, że są one przeznaczone dla osób o ograniczonej mobilności ruchowej, o czym świadczą prędkości i parametry techniczne urządzeń.

Elektryczna platforma pionowa

EcoVimec Q=400 kg

Hydrauliczna platforma pionowa

EasyMove Q=400 kg

Śrubowa platforma pionowa

ARITCO Q= 250-500 kg

Śrubowa platforma pionowa

Kali-B Q= 385 kg

Platforma schodowa o torze krętym i prostym

V64 I V65

Platforma schodowa o torze prostym

X3

Platforma schodowa o torze krętym

GLS ARTIRA

Oferujemy szeroki wybór rozwiązań technicznych zaprojektowanych z myślą o potrzebach osób poruszających się na wózkach inwalidzkich: windy dla niepełnosprawnych, a także platformy pionowe, platformy schodowe oraz platformy przyschodowe. W wielu budynkach użyteczności publicznej i instytucjach – w miejscach, takich jak wejście czy klatka schodowa – powinny znaleźć się udogodnienia dla niepełnosprawnych. Windy dla niepełnosprawnych lub platformy to odpowiedź na wymagania, stawiane przez przepisy – m.in. prawa budowlanego oraz innych dokumentów.

Platformy schodowe i platformy przyschodowe

Oferujemy platformy schodowe i przyschodowe do transportu osób niepełnosprawnych, które można łatwo zamontować w budynku użyteczności publicznej, a także w domu prywatnym. Tego rodzaju platforma dla niepełnosprawnych likwiduje bariery w transporcie osób z problemami ruchowymi, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Platformy schodowe i przyschodowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić samodzielną obsługę bez pomocy osób trzecich, ponadto także wyposażono je w szereg systemów bezpieczeństwa. Platformy dla niepełnosprawnych nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę czy dopełnienia innych formalności, dlatego są tak chętnie wybierane np. w prywatnych obiektach. Platformy schodowe i przyschodowe zajmują bardzo mało miejsca, a cała ich konstrukcja ukryta jest pod obudową, dzięki temu nie przeszkadzają w użytkowaniu schodów innym osobom, które chcą skorzystać z klatki schodowej. Wymiar po ich złożeniu to około 30-40 cm. Platformy dla niepełnosprawnych występują w przeróżnych wariantach, np. mocowana do ściany lub do stopni schodów. Platformy przyschodowe dzielą się na modele platform na torze prostym lub krzywoliniowym (w przypadku, gdy schody mają łuk). Ich średnia prędkość wynosi około 0,1m/s. Platforma przyschodowa to doskonała opcja w budynkach, w których warunki techniczne nie pozwalają na montaż tradycyjnej windy. Platforma przyschodowa nie narusza konstrukcji ścian czy słupów montażowych, dlatego jej montaż jest prosty i nie wymaga podjęcia skomplikowanych prac budowlanych. W razie wątpliwości, jaka platforma przyschodowa będzie najlepsza w danym obiekcie, zachęcamy do kontaktu – podpowiemy najbardziej optymalne rozwiązanie.

Inne platformy do pokonywania barier architektonicznych

Poza platformami, innym popularnym rozwiązaniem, które ułatwia poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich, są platformy pionowe do podnoszenia w pionie (urządzenia te nazywane są także podnośnikami pionowymi). Dzielą się one na urządzenia do montażu na zewnątrz lub w środku budynku. Inna klasyfikacja tych urządzeń to podnośniki pionowe niskiego i wysokiego podnoszenia (ich udźwig może wynosić nawet do 400-500 kg). Po platformy pionowe sięga się wtedy, gdy schody są zbyt wąskie i ich szerokość uniemożliwia wybór platformy schodowej. Podnośnik pionowy jest najłatwiejszy w montażu – prostota instalacji to jego wielki atut, zajmuje najmniej miejsca, ale ma spore ograniczenia, jeśli chodzi o wysokość podnoszenia osób niepełnosprawnych (mowa o wariancie niskiego podnoszenia). Inne rozwiązania dla osób niepełnosprawnych to krzesełka schodowe (szyna jezdna, mechanizm jezdny, czyli wagonik oraz siedzisko to 3 elementy, z których każde z nich się składa) i krzesełka przyschodowe. Można je montować na zewnątrz i w środku pomieszczeń, na torze prostym lub krzywoliniowym. Są chętnie wybierane do prywatnych domów, a także domów pomocy społecznej i spokojnej starości.

Windy dla niepełnosprawnych

Poza platformami, oferujemy także windy dla niepełnosprawnych. Ich celem jest usprawnienie poruszania się po obiektach architektonicznych osobom na wózkach inwalidzkich. Windy dla niepełnosprawnych to propozycja do budynków użyteczności publicznej oraz obiektów prywatnych, w których warunki techniczne pozwalają na ich montaż.

Poza projektowaniem, sprzedażą i montażem, świadczymy także usługi serwisu wind oraz platform, wykonujemy także prace konserwacyjne. Wszystkie osoby prywatne lub zarządców budynkami użyteczności publicznej, szukających usprawnień dla osób niepełnosprawnych do pokonywania barier architektonicznych, zachęcamy do kontaktu. Oferujemy zarówno windy hydrauliczne, jak i elektryczne (ich silnik usytuowany jest w szybie).