Windy osobowe i dźwigi osobowe to jeden z obszarów działalności ORONA. Zajmujemy się ich projektowaniem, a ponadto także montujemy te urządzenia oraz dokonujemy ich montażu i konserwacji. Każda winda osobowa i producent wind osobowych powinni znać i spełniać określone w przepisach warunki techniczne, normy bezpieczeństwa oraz dopuszczenia i atesty wymagane przez Urząd Nadzoru Technicznego. Działamy w oparciu o aktualne przepisy, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności. Windy osobowe i dźwigi osobowe – modele hydrauliczne lub elektryczne – to nie jedyny obszar, w którym działamy. Oferujemy znacznie szerszą ofertę produktów i urządzenia o wyspecjalizowanym charakterze, takie jak dźwigi szpitalne lub dźwigi samochodowe, a także schody ruchome i platformy do transportu osób niepełnosprawnych.

Dźwigi osobowe

Dźwigi osobowe, czyli windy osobowe, służą do przewozu osób. Są to montowane na stałe

urządzenia, które wykorzystuje się do pionowego przemieszczania osób. Winda osobowa to nazwa potoczna dla dźwigu. Charakterystyczną cechą tych urządzeń jest maksymalny udźwig – zazwyczaj podawany w kilogramach i przeliczony na liczbę osób, którą może pomieścić dany dźwig. Istotnym parametrem jest także powierzchnia kabiny – udźwig nominalny jest zatem wartością liczbową, która jest maksymalną wagą, jaką dźwig osobowy może bezpiecznie podnieść, bez ryzyka usterki windy lub jej przeciążenia. Każdy dźwig osobowy powinien posiadać tabliczkę z informacją o jego udźwigu nominalnym – podanym w kilogramach oraz maksymalnej liczbie osób, które można nim przewozić. Po etapie produkcji, ale jeszcze przed oddaniem do użytku dźwigu osobowego, wykonywane są testy przy obciążeniu przekraczającym podawany na tabliczkach udźwig nominalny.

Nasza firma projektuje dźwigi i windy osobowe, sprzedaje je, a także świadczy usługi serwisu, montażu oraz konserwacji. Oferta jest bardzo kompleksowa – w jednym miejscu można kupić urządzenie dźwigowe, a później korzystać z serwisu i konserwacji urządzenia dźwigowego. Winda osobowa przeznaczona jest do przemieszczaniu się po piętrach., można również zainstalować wyspecjalizowany model – np. rozwiązania w formie platformy pionowej lub schodowej – zapewnia możliwość poruszania się osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich.

Dźwigi osobowe ORONA to bezpieczeństwo na lata

Wybierając nasze dźwigi osobowe, gwarantujemy bezpieczeństwo, komfort użytkowania i jakość na długie lata. Każda winda osobowa, którą projektujemy, montujemy i konserwujemy, spełnia wszelkie niezbędne i określone w przepisach warunki techniczne i normy bezpieczeństwa. Oferujemy montaż, który gwarantuje bezpieczeństwo i niezawodność wind i dźwigów. Firma ORONA, której siedziba to Kraków, prowadzi także pogotowie dźwigowe – nie tylko w stolicy Małopolski, ale również w dwóch innych polskich miastach: Kielcach i Tarnowie. Winda osobowa ORONA gwarantuje komfort użytkowania.